Thursday, 11 March 2010

Making eggs / Robienie jaj

Everybody knows that eggs are very nourishing, but did you know that they can be also flexible?
Wszyscy wiedzą, że jaja są bardzo pożywne, ale czy wiedzieliście, że mogą być także elastyczne?
Maybe not all of them, but Salvador Dali's are. He had this "egg" thing, they are everywhere in his art. He even painted ones with the carrot :) No wonder his museum in Figueres is decorated with eggs.
Może nie wszystkie, ale te Salvadora Dali na pewno. Miał coś na jaja, są permanentnie obecne w jego sztuce. Nawet namalował jaja z marchewką :) Nic dziwnego, że jego muzeum w Figueres udekorowano jajami.
Ok, but let's left the big names and come to my eggs. This year they are going to be striped.
No dobrze, ale zostawmy wielkie nazwiska i przejdźmy do moich jaj. W tym roku będą pasiaste.
I don't know about you, but when I start working on something all the "better" ideas start flowing in my head and I don't know what to do with them. Fortunately in this case I can always make a card. So I made two of them :)
Nie wiem jak Wy, ale kiedy ja zaczynam nad czymś pracować, zawsze "lepsze" pomysły zaczynają kotłować się w mojej głowie i nie wiem co z nimi zrobić. Na szczęście w tym przypadku zawsze mogę zrobić okolicznościową kartkę. No więc zrobiłam dwie :)
P.S. Dostałam znowu wyróżnienie! Tym razem od dekoria.wordpress.com . Jest mi bardzo miło i serdecznie dziękuję.
Ze skruchą muszę jednak przyznać, że kompletnie nie nadaję się do tego sportu. Nie przekazuję nagrody dalej nie dlatego, że nie znam fajnych blogów godnych wyróżnienia (o wszystkich fajnych staram się pisać w postach), tylko po prostu to nie "my cup of tea". Bardzo przepraszam, ale nie obiecuję poprawy.

1 comment:

Anna said...

Hi !!!
The Dali museum is located in Figueres (Catalonia), I live 30 km from the museum, is a nice museum fully representative of Dali's work, but the painter lived in Port Lligat a fishing village of Cadaques, and also home is decorated with eggs.

Hugs, Anna

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Google+